INDONAL Woman

Indol-3-karbinol je látka, která se pro doplněk stravy Indonal získává šetrnou extrakcí z křížokvětých rostlin jako je brokolice, zelí, kedlubna, kapusta a květák. Podle dosud uskutečněných vědeckých výzkumů je dokázané, že Indol-3-karbinol je jednou z účinných látek, která může podporovat pozitivní reakci lidského organizmu na některá nádorová onemocnění.

Indol-3-karbinol může účinkovat na více úrovních buněčného metabolizmu. Indol-3-karbinol příznivě ovlivňuje metabolizmus estrogenů tím, že napomáhá posouvat vzájemný poměr metabolitů estrogenu ve prospěch 2α-hydroxyestronu. Tato cesta přeměny estrogenu nezpůsobuje rozvoj patologických změn a nevede ke vzniku rakoviny ženských pohlavních orgánů závislých na estrogenu. Indol-3-karbinol napomáhá zabraňovat růstu přednádorových a nádorových buněk tím, že blokuje růstové faktory a ovlivňuje vylučování genů p21, p27 a p53, které mají tumor potlačující aktivitu. Indol-3-karbinol potlačuje aktivitu antigenů E6 a E7, které jsou specifické pro infekce vyvolané lidským papillomavirem HPV. Indol-3-karbinol inhibicí těchto antigenů napomáhá přeměně HPV změněných buněk na buňky s normálním fenotypem a podporuje naprogramovanou smrt nádorových a lidským papilomavirem změněných buněk.

Indonal je doplněk stravy, jehož cílem je stimulovat pozitivní reakci lidského organizmu při uvedených nádorových a jiných onemocněních. Je vhodný pro lidi, kteří mají obavy z diagnózy a nebo jim byla potvrzena diagnóza:

dysplazie děložního čípku (histologicky nález na děložním čípku CIN I-III) a nádory děložního čípku,

infekce lidským papilomavirem HPV,

genitální bradavice a onemocnění v oblasti konečníku a vnějších rodidel (svrbění, ztvrdnutí kůže, kondylomy),

mastopatie (ztvrdnuté uzlíky a cysty v prsou),

rakovina prsu,

myomy dělohy,

cysty na vaječníkách,

poruchy hormonální rovnováhy u žen,

nádory prostaty a varlat, polypy a nádory tlustého střeva a žaludku, nádory sliznice hrtanu.

Složení v 1 kapsli: 150 mg čisté účinné látky Indol-3-karbinol, 150 mg škrobu, želatina kapsle neobsahuje látky z hovězího skotu.

Dávkování: užívá se 5-10 minut před jídlem, doporučuje se zapít dostatečným množstvím tekutiny. Doporučené dávkování se nesmí překročit. Opakování cyklu užívání závisí na výsledcích kontrolních vyšetření. Před opakováním cyklu se doporučuje 2-měsíční přestávka. Doporučuje se také konzultace s odborným lékařem o opakování cyklu. Indonal se může užívat v průběhu radioterapie. Může se užívat před a po chemoterapii, při užívání současně s chemoterapií byl prokázán snížený účinek potravinového doplňku Indonal. Přípravek se může užívat i při užívání hormonální antikoncepce. Je vhodný i pro diabetiky.

Dospělí: Při preventivním podávání se doporučuje užívat 2 kapsle denně 1-2 měsíce. Při přítomnosti onemocnění a nádorů měkkých tkání ženských pohlavních orgánů, při infekci lidským papillomavirem HPV v oblasti vnějších pohlavních orgánů a konečníku a při onemocnění mužských pohlavních orgánů, při nádorech tlustého střeva, žaludku a hrtanu je vhodné užívat 2 kapsle denně 3 měsíce (u osob s hmotností nad 70 kg se doporučují 3 kapsle denně 3 měsíce)

Děti: Dětem od 3 let s hmotností nad 25 kg se doporučuje dávkování 6-7 mg na kilogram hmotnosti.

Upozornění: Doplněk stravy. Pach produktu je charakteristický pro křížokvěté rostliny a neznamená zhoršenou kvalitu produktu. Užívání potravinového doplňku Indonal je vysoce kontraindikované v těhotenství a období kojení! Nedoporučuje se dětem do 3 let. Užívání potravinového doplňku Indonal je kontraindikované při přecitlivělosti na jakoukoliv složku preparátu. Indonal se nedoporučuje užívat v kombinaci s léky snižujícími sekreci žaludečních šťáv (antacidy, H2 blokátory, inhibitory protonové pumpy). Indonal nemá účinek u pacientů s mutací cytochromu P450. V tomto případě Indol-3-karbinol není schopen ovlivnit přeměnu estrogenu na 2α-hydroxyesteron. Nežádoucí účinky se v průběhu užívání doporučených denních dávek nevyskytují. Při předávkování, tj při užití potravinového doplňku Indonal v dávce nad 800 mg, což je maximální doporučená denní dávka, byly zaznamenány poruchy rovnováhy, třes, nevolnost a nutkání na zvracení. V některých případech může vyvolávat plynatost střev, pocit nafouknutí, který vymizí v průběhu několika dní. Důležité je dodržovat pravidelné užívání, protože nepravidelné užívání a přerušení užívání vede ke snížení účinku potravinového doplňku Indonal.

V případě výskytu nežádoucích účinků je nutné přestat užívat potravinový doplněk Indonal! Nutné uchovávat na suchém a tmavém místě při teplotě 10-25 °C. Je nutné uchovávat mimo dosah dětí. Indonal není lékem ani náhradou pestré a vyvážené stravy. Indonal se nesmí používat jako náhrada za léky předepsané lékařem. Pravidelným preventivním vyšetřením může jedinec předejít závažným onemocněním, užíváním potravinového doplňku Indonal se nenahradí toto vyšetření. Před počátkem užívání potravinového doplňku Indonal je vhodná konzultace s lékařem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *